Ekonomi

Petrol Ofisi’nden deprem seferberliği

Petrol Ofisi, AFAD ve kamu kurumlarına 5 milyon litre akaryakıt ikmali yapacağını duyurdu.

Petrol Ofisi, 10 ili etkileyen deprem sonrası bölgede arama kurtarma ekipleri ve depremzedelerin ihtiyaçlarına yönelik akaryakıt ikmal süreçlerine ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Petrol Ofisi Kümelenmesi olarak ülkemizi derinden sarsan depremin ilk anlarından itibaren bakanlıklarımız, AFAD, il ve ilçe sağlık birimlerimiz, jandarma ve emniyet güçlerimizle birlikte hareket ediyor, Türkiye ile kesintisiz akaryakıt ikmali için çalışıyoruz. bayilerimizin ve bölge operasyon birimlerimizin koşulsuz takviyesi Tankerlerimiz 24 saat kesintisiz sefer yaparak terminallerdeki akaryakıtı bölgeye ulaştırmaktadır.

Bu doğrultuda adımlarımızı güçlendiriyor ve artırıyoruz ve bu doğrultuda on ilimizdeki istasyonlarımızda AFAD’a sunulacak 5 milyon litre akaryakıt ikmalini kademeli olarak otomasyon sistemimizde ihtiyaca göre belirliyoruz.

Sektörümüzün tüm bileşenleri, düzenleyici kurumlar ve sivil toplum kuruluşları ile birlikte arama kurtarma faaliyetlerinin devamlılığının sağlanması ve depremzedelerimizin temel ihtiyaçlarının karşılanması için tüm imkanlarımızla seferber olduk. Küme olarak Devlet Malzeme Ofisi aracılığıyla AFAD dahil 5.600’den fazla kamu kurumunun 100 bine yakın aracına yakıt ikmali yapıyoruz.

Karasal tedarikin yanı sıra en değerli önceliğimiz, havalimanlarına JetA1 yakıtı tedarik etmektir. Adana ve Gaziantep’teki tedarik merkezimiz de bu tarafta tam kapasite hizmet vermektedir. Terminallerimizden deniz yoluyla akaryakıt ikmali operasyonu kapsamında gemilerimiz kesintisiz olarak çalışmaktadır.

Petrol Ofisi olarak, kamu ve özel sektörden tüm paydaşlarımızla birlikte depremin etkilerine karşı seferberliğimizi sürdürmeye kararlıyız. Tüm ülkemize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza sabırlar diliyoruz.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu