Haber

Thodex Kurucusu Fatih Özer’den ‘Duygusal’ Son Savunma! ‘Yolun Sonu Görünüyor…’

Kripto para dolandırıcılığı da dahil olmak üzere birçok kabahatten 40.462 yıl hapis cezasına çarptırılan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer, mahkemedeki son savunmasında türkü söyledi. ‘Savunmamı Musa Eroğlu’ndan bir dörtlükle bitirmek istiyorum’ diyerek izin isteyen Özer, ‘Yolun sonu görünüyor’ şarkısını seslendirdi.

Aralarında Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in de bulunduğu 7’si tutuklu 21 sanığın davasına Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Faruk Fatih Özer, kardeşi Serap Özer ve 3 tutuklu sanık katıldı.

Önceki duruşmada mütalaasını veren savcı, Faruk Fatih Özer’in ‘suçtan kaynaklanan malvarlığını aklama’, ‘nitelikli dolandırıcılık’ ve ‘örgüt kurma ve yönetme’ suçlarından 40 bin 562 yıl hapis cezasına çarptırılmasını talep etmişti.

Saat 10.00’da başlayan davada Thodex’in kurucusu Fatih Özer’in son savunması alındı.

Özer savunmasında şu ifadeleri kullandı:

‘Avukatlarımın savunmalarına katılıyorum. Burası tiranlıkla yönetilen bir ülke değil. Bizim ve ailemizin yaşadığı adaletsizliğin sona ermesi gerekiyor. Thodex sadece bir şirket ve iflas etti. Thodex’te bir suç örgütünden bahsedilmiyor. Dünyadaki bütün kurumları yönetebilecek kadar akıllıyım. Bu, 22 yaşımdayken kurduğum şirkete özeldir. Eğer bir suç örgütü kuracak olsaydım bu kadar profesyonelce davranmazdım. Konuşmaya konu olan belgede şüpheli bulunanların 2 yılı aşkın süredir mağdur olduğu aşikar. Yasadışı faaliyetlere dahil olacağımı kabul etmeyeceğim. Arnavutluk’ta cezaevindeyken bile şikayetçilere para ödedim. Bu organize bir başkanın asla yapmayacağı bir hareket. Lütfen bu acıya biraz daha yaklaşın. Belgenin bu aşamaya gelmesinin nedeni Türkiye ve diğer ülkelerden bakanlarla çektiğim fotoğraflardır. Medyada adı geçen hiçbir bakanla ilişkim olmadı. Sayın bakan ve milletvekillerine iftiralar atıldı. Şirketimin iflasından kaosun körüklediği kuruluşlar yararlandı. Şimdi gerçeklerin mahkeme heyeti tarafından görülmesini bekliyorum.’

Mahkemeden izin isteyen Özer, savunmasının son bölümünde Musa Eroğlu’nun “Yolun sonu görünür” şarkısını seslendirdi.

Özer’in konuşmasının son kısmı şöyle:

‘Savunmamı Musa Eroğlu’nun ‘Yolun Görünür’ türküsünden bir kıtayla bitirmek istiyorum. Dünyayı geçtim, hayat derin bir nefestir. Bakın, kısmet çemberinden yolun sonu görünüyor. Ezrael kendisi gelir, ne efendi ne de efendi. Sayılı günler bitti, yolun sonu göründü. 

Diğer sanıkların savunmaları devam ediyor.

derelihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu