Haber

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 230 Canlı Arı Yakalandı

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda toplam 1.230 canlı Karniyol arısı ele geçirdi.

Yurt dışından Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelen yabancı uyruklu bir kişiden şüphelenen Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, şahsı yakından takibe aldı. Şüpheli şahıs, gümrük ve pasaport işlemlerinde huzursuz hali ile dikkat çekerken, gruplar tarafından röntgen tarama sistemine sevk edildi. Tarama sistemi sırasında şüpheli yoğunluk tespit eden gruplar, kişisel bagajları fiziksel incelemeye tabi tuttu.

1.230 canlı arı ele geçirildi

Zanlı nezaretinde gerçekleştirilen denetimlerde ekipler tarafından her kutuda 6’şar adet olmak üzere 205 adet şeffaf kutu içerisinde toplam 230 adet Karniyol canlı arı kurtarıldı. Arıların ırkını araştıran ekipler, bu ırkın çevre kurallarına daha çabuk adapte olması ve bahar döneminde daha kısa sürede çoğalması, bal ve polen veriminin daha yüksek olması nedeniyle kaçakçıların faaliyetlerine konu olduğu tespit edildi. diğer ırklarınki.

arılar tutuldu

Yakalanan arılar savunma için Pendik İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne teslim edilirken, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı nezdindeki soruşturma sürüyor. – İSTANBUL

salihli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu