Ekonomi

Milaslı çiftçiye tohum desteği

MUĞLA (İGFA) –Milas Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje kapsamında ilçemizde önceden belirlenen mahallelerde uygulama kurallarına uyan çiftçilerimize yüzde 50 hibeli buğday ve tritikale tohumu takviyesi yapılıyor.

Önemli tahıl türleri arasında yer alan buğday ve tritikale tohumlarına yüzde 50 hibeli destek çalışmaları bugün Ağaçlıhöyük, Gökçeler, Yaka, Akyol, Meşelik ve Dörttepe mahallelerinde başladı. Milas Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü çalışanları, başvuru şartlarını karşılayan çiftçilerimize dağıtım yaptı.

Gerçekleştirilen projeyle ilgili konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Milas Belediyesi olarak sürdürülebilir kırsal kalkınma anlayışımız doğrultusunda projelerimize devam ediyoruz. Tarım Hizmetleri Müdürlüğümüzün hayata geçirdiği proje kapsamında yüzde 50’lik projemizi başlattık. Bugünden itibaren belirlediğimiz lokasyonlarda buğday ve tritikale desteği vereceğiz. Üretici çiftçinin her zaman yanında olacağız. Devam edeceğiz.” Tüm çiftçilerimize bereketli bir hasat diliyor, projenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

haberakseki.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu