Haber

Keçiören’de yeni kapalı spor salonunun temelleri atıldı

Keçiören Belediyesi tarafından ilçeye bağlı Şehit Kubilay Mahallesi’ne yapılacak kapalı spor salonunun temelleri atıldı. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. .

Törende katılımcılara bir konuşma yapan ve sporun değerine değinen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Sanat, spor ve kültürel faaliyetlerin şehir hayatında önemli bir yeri var. Sporda daha da önemlidir. Sağlıklı bir yaşamın ve sağlıklı bir toplumun temeli spordur. Spor tesisleri anlamında gençlerimize ve vatandaşlarımıza önemli bir zenginlik sunuyoruz. Büyükşehir Belediyelerinden daha fazla spor tesisimiz var. Sadece bu dönem 11 kapalı spor salonunu ilimize ve Ankara’ya kazandırıyoruz.” söz konusu.

Spor salonunun yapıldığı Şehit Kubilay Mahallesi ve komşu mahallelere yapılan hizmetlerden de bahseden Altınok, “Gençlerimiz cıvıl cıvıl… Şehit Kubilay Mahallemizde bir de gençlik merkezimiz var. Şehit Kubilay Mahallemize birçok yatırım yaptık. Dün burada açtık, önceki gün yine buradaydık. Her yerde yapıyoruz, sıradan bir yerde değil. Şehit Kubilay Mahallemiz, Sancaktepe ve Yükseltepe mahallelerimizle birlikte üçgen oluşturuyor. Bu dönemde bu bölgelere birçok çalışma ve hizmet kazandırdık. Tesislerimizde çeşitli spor dallarında hem öğrencilerimizi hem de vatandaşlarımızı yetiştirme imkanımız bulunmaktadır. Yapacağımız bu spor salonu her zamanki gibi ücretsiz olacak. Etlik’teki havuzumuzun halen Türkiye’de bir örneği yok. Düzenlenecek olimpiyatlar için standartlara sahiptir. 20 yıl önce yaptık. Şu anda Yüzme Federasyonumuz aracılığıyla tüm uluslararası müsabakalar burada düzenleniyor. Buradan şampiyonlar çıkardık. Birçok kurum ve üniversite yarışlarını burada yapıyor. Birçok kulüp bundan faydalanıyor.” terimleri kullandı.

Protokol konuşmalarının ardından beton mikserine geçilerek katılımcılarla birlikte spor tesisinin temelleri atıldı ve inşaat alanında incelemelerde bulunuldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-karapurcek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu