Haber

İsrail’in paylaştığı görüntülerdeki iddia doğru değil

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Bürosu Dezenformasyona Karşı Tedbir Merkezi, İsrail’in resmi devlet hesabı ve İsrail Başbakanı Benjamin’in eski dijital medya sorumlusu Hananya Naftali’nin paylaştığı görüntülerle ilgili “Filistinli bir blogcu İsrail bombardımanından sonra bir gün içinde mucizevi bir şekilde iyileşti” iddiasının doğru olduğunu doğruladı. Netanyahu. Öyle olmadığını belirtti.

Merkezin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, İsrail propaganda hesaplarının, “Filistinlilerin sahte görüntü ürettiği” algısını oluşturmak amacıyla her iki sahnede de aynı kişinin bulunduğunu belirterek, görüntülerin bir gün çekildiğini iddia ettiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İddia edilen paylaşımın sol tarafındaki sahnede, yıkılan binaların ortasında yürüyen kişinin Filistinli YouTuber ve müzisyen Saleh Aljafarawi olduğu belirlendi. Sağ taraftaki (hastanede) kişi ise 16 yaşında. 24 Temmuz’daki İsrail bombardımanı sırasında bir bacağını kaybeden yaşlı Muhammed Zendiq.” “İsrail Devleti’nin resmi hesabı gönderisini silse de Hananya Naftali gibi dezenformasyon kampanyasını yürüten hesaplar gönderisini silmedi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu