Haber

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’a mesaj gönderdi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Filistin Devleti Lideri Mahmud Abbas’a Filistin devletinin kuruluş yıl dönümünde gönderdiği mesajda, “Gazze’deki gerilimin bir an önce yatışmasını umuyoruz.”

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Filistin devletinin kuruluş yıldönümü dolayısıyla Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’a mesaj gönderdi. Aliyev, Filistin devletinin kuruluş yıldönümünü kendisi ve Azerbaycan halkı adına kutlayarak, Azerbaycan’ın geçen yıl Filistin’de diplomatik temsilcilik açmasının Azerbaycan ile Filistin arasındaki ikili ilişkilerin gelişmesi açısından olumlu bir adım olduğunu belirtti. Filistin’de okul yapılması konusunun Azerbaycan tarafının da gündeminde olduğunu belirten Aliyev, “Gazze’deki gerilimin bir an önce çözülmesini umuyoruz. Azerbaycan, Filistin sorununa karşı her zaman dayanışma içinde olmuş ve her zaman yanında olmuştur. Bu sorunun BM’nin ilgili kararları doğrultusunda iki devlet ilkesi temelinde çözüleceğini ifade ettik.” “Ülkemiz, Yakın Doğu’daki Filistinli Mültecilere yönelik BM Yardım ve Bayındırlık Ajansı’nı desteklemeye devam edecektir” dedi.

Güzel geleneklere sahip olan Azerbaycan ile Filistin arasındaki dostluk ve işbirliğinin başarıyla gelişerek devam edeceğine inandığını belirten Aliyev, Filistin Devleti’nin kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Filistin halkına sağlık, mutluluk, barış ve huzur diledi. durum. – BAKÜ

odemisajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu