İş

Artvin’de emekliler verilen ikramiyeye tepki gösterdi

UĞUR İSTANBUL

Artvin’de yaşayan emekliler tek seferlik 5 bin lira ikramiyeye tepki gösterdi. Emekli Orhan Yavuz, “Piyasadaki artışlar karşısında bize o ikramiyeyi vermemeli. Ben o ikramiyeyi istemiyorum. O ikramiyeyi bana veriyor ama size vermiyor. O ikramiyeyi veriyor” dedi. sen ama bu sefer bana vermiyor. O yüzden bu parayı istemiyorum. Halkı kandırıp doğruyu söylememeleri lazım.”

Artvin’de yaşayan emekliler, Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla sadece çalışmayan emeklilere verilecek bir defaya mahsus 5 bin lira ikramiyeye tepki gösterdi.

Emekli işçi Mustafa Erol, “Ödedikleri maaşla geçinmek mümkün mü? Bugün piyasaya baktığımızda konut kirası 10 bin lira. Emekliler 5-6 bin lira alıyor. Şimdi bunları verirken ayırıyorlar. ÇKS belgesi olana ikramiye yok, ek iş yapana ikramiye yok. Emeklileri bile “Bizi kutuplaştırdılar, böldüler. Maaşlarda artış olursa ne olacak? Gelecek yıl ne olacak? Zaten sorun da bu. Paramız pul oldu. Gürcü parası bizim paramızın değerini aştı. Bulgar parası da bizim paramızdan daha pahalı. Paramız değer kaybetti. Alım gücümüz aşağı doğru azaldı” dedi.

“VERDİĞİ BONUSU VERMELERİNE İHTİYACIMIZ YOK”

Emekli Cevdet Bayraktar, “Emeklilere verdikleri maaş belli. Verdikleri maaş benim sigara parama yetmiyor. Verdikleri ikramiyeyi artık vermesinler, ihtiyacımız yok.” Emekli Orhan Yavuz, “Piyasadaki artışlar karşısında bize o ikramiyeyi vermemeli. Ben o ikramiyeyi istemiyorum. O ikramiyeyi bana veriyor ama sana vermiyor. Sana veriyor ama bu sefer” dedi. bana vermiyor. O yüzden bu parayı istemiyorum. Halkı kandırıp doğruyu söylememeleri lazım.”

İşsiz genç, “Erzurum’dan Artvin’e geldim, inşaatta iş arıyorum ama maalesef kimse yok. Evet piyasa görüyorsunuz çalışamıyoruz, iş yok, yapsak da yok” dedi. çalışırsak, aslında geçimimizi sağlayamayız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu