Haber

Aczmendi Tarikatı Lideri Müslüm Gündüz’ün Kızlarla İlgili Açıklamalarına Fatih Altaylı’dan Tepki

28 Şubat dönemiyle tanınan ve 90’lı yıllarda uygunsuz durumlar nedeniyle baskınlara uğrayan Aczmendi tarikatının lideri Müslüm Gündüz’ün kızlar hakkında yaptığı açıklama tepkilerin odağında yer alıyor.

Gündüz, ifadesinde, “Onuru, namusu, haysiyeti olan kızını üniversiteye gönderebilir mi?” Şartlarını kullandı. Tepki alan Müslüm Gündüz ile ilgili açıklama gazeteci Fatih Altaylı’dan geldi.

Müslüm Gündüz… Aczmendi tarikatının başıdır. Türkiye onu en çok 28 Şubat dönemindeki rolüyle ve 90’lı yıllardaki ‘baskın’la gündeme getirdi.

Aczmendi tarikatının lideri Müslüm Gündüz, bu kez kızlarını liseye veya üniversiteye eğitim için gönderen ailelerin onurunu ve erdemini sorguladı!

Gündüz, açıklamasında, “Onuru, namusu, namusu olan kızını üniversiteye gönderebilir mi?” söz konusu.

Büyük yankı uyandıran açıklamaya bir başka tepki de gazeteci Fatih Altaylı’dan geldi. Altaylı, YouTube kanalından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Amacı çok açık: İnsanları kışkırtmak. Bir kadınla yakalandı ve iç çamaşırını toplayarak kaçtı. “Bu işin içindeyse bir sorun var, bir yanlışlık var. Müslüm Gündüz’ün son 25 yılını gençler internetten okuyabilir. Bilgilenmek lazım.”

niksar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu